Copyright © 2018 Jetboya
All rights reserved

Günümüzde en çok tercih edilen cephe kaplama uygulaması olan  prekast cephe kaplama uygulaması, her türlü boyuttaki dış mekanlarda uygulanacağı gibi iç mekanlarda da kullanılabilir.Birçok avantajından dolayı son zamanlarda sık tercih edilir olmuştur.

  • Dayanıklılık

Prekast cephe kaplama uygulamasının en büyük avantajları dayanıklı ve sağlam olmasıdır.Soğuk kış koşullarına karşı sağlam ve dayanıklı yapısı sayesinde karşı koymaktadır. Aynı şekilde dış darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde bozulma göstermemektedir.

  • Yalıtım

Prekast cephe kaplama uygulamasının diğer en büyük avantajı ise yalıtım konusudur.Cephe kaplama denince akla gelen ilk yalıtım konusudur.Prkest cephe kaplama da hem ısı hem de su ve ses konusunda üstün yalıtım özelliğine sahiptir.Prekast cephe kaplamanın içine köpük beton ya da taş yünü uygulanarak ısı yalıtımı sağlanır.Bunun yanında panellerin kesişim noktalarına uygun materyaller eklendiğinde prekast paneller arası su yalıtımı da sağlanmış olur. Bunlara ek olarak prekast cephe kaplama ses yalıtımı özelliğine de sahiptir.

  • Tasarım

Kalıp methodları kullanılarak hazırlanan prekast cephe kaplama malzemesine kolaylıkla şekil verilebilir. Birçok mimariye uyum sağlayan yapısıyla mimarların tasarım konusundaki engellerini ortadan kaldırır.

  • Temizlik

Prekast cephe kaplamanın diğer bir avantajı ise temizlik konusudur. Oldukça dayanıklı olan prekast cephe kaplamanın temizliğide bir o kadar kolay ve ilerleyen yıllarda bakım gerektirmez. Bunun yanında prekast cephe kaplama boyanabilir özelliğe sahiptir. Boyanabilir özelliği sayesinde hem görsel olarak hem de temizlik yönünden diğer cephe kaplama yöntemlerine göre avantaj sağlamaktadır.